poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Sprzątanie Grobów a Ekologia

Szanowni Państwo!
W ostatnich latach słowo "ekologia" staje się coraz bardziej popularne. Ekologiczne jest już prawie wszystko. Ekologiczne produkty spożywcze cieszą się coraz większą popularnością, ekologiczne samochody zaczynają jeździć po naszych drogach, ekologiczne reklamówki w marketach, rozkładające się tak szybko, że nie zdążymy donieść zakupów do domu zastąpiły stare zgubne dla środowiska torby plastikowe. Ekologia stała się modna, ponieważ ludzie zaczęli być świadomi tego jak bardzo szkodzą swojej planecie i chociaż zakup eko-reklamówki w sklepie typu Stonka nie zmniejszy emisji CO2 przez wielkie koncerny, to przeciętny Kowalski troszkę się zastanowi zanim wywali plastikowy śmieć w krzaki. Każdemu z Was może się wydawać, że "Ja" nie mam wpływu na zanieczyszczenie środowiska, "Ja" nie jestem odpowiedzialny za wymierające gatunki, "Ja" nic nie mogę zrobić ani zmienić, ale takie myślenie jest absolutnie błędne. Jeżeli każdy z nas w codziennych obowiązkach chociaż raz zastanowi się nad tym co mógłby zrobić bardziej ekologicznie i to zrobi, to nasza planeta będzie miała szanse dużo dłużej wyglądać tak jak my ją znamy, niż tak jak przedstawiają ją nam twórcy post apokaliptycznych scenariuszy. 

Uważam siebie za osobę blisko związaną z naturą, zawsze wolałem spędzać czas na łonie przyrody niż w zatłoczonym mieście, moje serce krwawiło za każdym razem gdy oglądałem widok wnikających w ziemię mydlin po umyciu nagrobka (przyp. "Czym czyścić nagrobek"). Co prawda, środki jakich używałem do tej pory nie były toksyczne ani szczególnie niebezpieczne, to jednak widok piany znikającej w glebie bolał, w związku z tym i ja zastanowiłem się nad tym co mógłbym zrobić bardziej EKO i znalazłem idealne rozwiązanie i to nie tylko do czyszczenia grobów, ale do zastąpienia wielu domowych środków chemicznych. To w pełni naturalny preparat, jak podaje producent: "Jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, zwierząt i roślin. Nie wywołuje reakcji alergicznych skóry i podlega szybkiej biodegradacji" dlatego idealnie nadaje się do czyszczenia grobów, nie zanieczyszcza środowiska tak jak preparaty chemiczne. 

Opis producenta:
Działanie BioKlean Soft :
- usuwa zabrudzenia 
- odświeża i jonizuje powietrze tworząc zdrową aurę
- ogranicza nieprzyjemne zapachy organiczne
- spowalnia procesy utleniania wielu materiałów i tworzyw
- redukuje alergeny i występowanie pleśni
- dezynfekuje i higienizuje miejsca aplikacji.
- wypiera chorobotwórczą mikroflorę i hamuje bądź uniemożliwia jej rozwój
- nadaje się do pielęgnacji roślin i zwierząt
- higienizuje i klaruje wodę w małych basenach i oczkach wodnych
Sprawdziłem kilka razy, na różnych powierzchniach i faktycznie usuwa zabrudzenia i ładnie pachnie. Czas pokaże czy przyrost zielonego nalotu na grobach lastrykowych będzie mniejszy i czy kamień nie będzie niszczeć, ale na tą chwilę nie zaobserwowałem jeszcze żadnych negatywów tego preparatu, zwłaszcza że to wydajny koncentrat i wystarczy dodać tylko kilka zakrętek do wiadra wody (przy sprzątaniu grobów). 
Producent podaje wiele innych zastosowań środka BioKleanSoft, zaczynam je sprawdzać. 

Często przebywając na cmentarzu, na grobach naszych bliskich nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wbrew pozorom miejsce to, jest tętniącym życiem ekosystemem, w którym znajduje schronienie wiele gatunków ptaków, zwierząt i bezkręgowców. Zamiast używać toksycznych środków do czyszczenia i konserwacji pomników, ja przerzucam się na Ekologiczne Sprzątanie Grobów i Państwu również to polecam. 

BioKlean Soft i kilka innych produktów  można zamówić u mnie w cenach producenta.
Zapraszam do Katalogu produktów na stronie
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz