wtorek, 17 marca 2015

Dewastacja cmentarza w Bogatyni

W zeszły weekend na terenie niewielkiego, nowego cmentarza w Bogatyni (woj. dolnośląskie), nieznani sprawcy dopuścili się dewastacji grobów, spalili około 10 drewnianych krzyży i zniszczyli około 20 pomników. Aktualnie policja poszukuje sprawców, ale mieszkańcy dzielnicy Zatonie, w której znajduje się cmentarz nie wierzą w to, że nie uda im się rozwiązać sprawę. O wandalizm podejrzewają miejscową młodzież, która przez brak rozrywek, sama szuka sobie zabawy, szkoda tylko, że kosztem innych ludzi, ich portfeli i uczuć. 

st. asp. Ewa Wojteczek, Oficer Prasowy KPP w Zgorzelcu, w rozmowie z portalem e-Bogatynia.pl sugeruje, że nie wiadomo czy wszystkie zniszczenia zostały spowodowane przez chuliganów. 

Za czyn tego typu grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności, ale wg mnie jeżeli zostaną złapani powinni zostać pociągnięci do dodatkowej odpowiedzialności. Powinni zająć się naprawą zniszczeń jakich dokonali, powinni poczuć na własnej skórze jak ciężką pracą jest stawianie nagrobków, a także sprzątanie grobów i oczywiście całego cmentarza. Jeżeli faktycznie takich czynów dopuściła się miejscowa młodzież, nie powinno się tylko jej ukarać, należałoby ją wychować. Sprzątanie grobów przez rok jako praca społeczna powinna skutecznie wybić im z głowy tego typu rozrywki.

Poniżej kilka zdjęć ukazujących zniszczenia jakich dokonali wandale.

 fot. e-Bogatynia.pl
 fot. e-Bogatynia.pl
fot. e-Bogatynia.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz